Místo vany sprchový kout?

Happy young naked man having a shower

Bezbariérovou koupelnu a WC nepotřebují jen lidé s handicapem, ale také naši blízcí v seniorském věku. Koupelna bez bariér neznamená jen širší dveře, madla a speciální sanita, jako jsou přístupnější umyvadla nebo vyšší toaletní mísy. Bezbariérová koupelna také nemusí být koupelna bez dobrého pocitu, bez pohody a příjemných detailů, které vám udělají den pěknějším. Víme to, už jsme mnoho takových bezbariérových koupelen realizovali a jsme připraveni ji udělat i pro vás…

Co by měla bezbariérová koupelna splňovat?

Funkční bezbariérová koupelna by měla zjednodušovat pohyb osobám s jakýmkoli pohybovým znevýhodněním. Jaké jsou tedy základní požadavky, se kterými za námi naši zákazníci, hledající bezbariérovou koupelnu, obvykle přichází?

  • Dosažitelnost a dostupnost jednotlivých prvků, jako jsou věšáky, úchyty, úložné prostory a samozřejmě umyvadlo, sprchový kout, vana či toaleta. Zejména pro obyvatele bytu pohybující se pouze za pomoci invalidního vozíku případně jiné podobné kompenzační pomůcky, je dosažitelnost, ergonomie velmi důležitým požadavkem.
  • Bezpečnost.To se týká například hran, rohů a samozřejmě povrchu pojízdných či pochozích ploch. Není možné, aby byla podlaha po každém použití kluzká nebo hrany či rohy ohrožovaly vaše zdraví!
  • Hygiena a snadná údržba je velmi podstatná. Při snížené pohyblivosti se může i drobný úklid proměnit v náročný úkol. A naším úkolem při plánování bezbariérové koupelny je učinit to co nejpřístupnější a nejsnáze proveditelné.
  • Eliminace zbytečných překážek. O ergonomii bezbariérové koupelny jsme se již v krátkosti zmiňovali, patří k tomu i eliminace zbytečných překážek, ať už to jsou nejrůznější schůdky, prahy ve dveřích, úzké dveře, různé výstupky a další stavební překážky znepříjemňující či dokonce znemožňující pohyb.

​Jak probíhá příprava a výstavba bezbariérové koupelny?

V první řadě s vámi prokonzultujeme veškerá omezení, se kterými se potýkáte. Navrhneme řešení v souladu s vaším handicapem, a také v souladu s platnými normami a vyhláškami upravující bezbariérové řešení zdravotně technických instalací.

Vybereme společně s vámi takové materiály a vybavení vaší nové koupelny, které bude splňovat požadavky nejen na bezpečnosthygienu, přístupnost a dobrou ergonomii, ale budou pěkné. Naším cílem není totiž jen postavit vám běžnou bezbariérovou koupelnu, ale udělat z ní místo, kde se budete cítit v klidu a v pohodě.

Vsaďte na odborníky a zkušenosti

Poradíme vám, jak takovou bezbariérovou koupelnu vybavit. Stále žádanější jsou například moderní vany s dvířky. Dají se také osadit hydromasážním systémem, což preferují zejména senioři. Samozřejmostí je pohodlné sedátko ve sprchovém koutě a chytře umístěná madla a úchyty. Komfortní může být i speciální dálkově ovládané vyhřívané toaletní prkénko, které uživatele nejenom hřeje, ale také následně umyje a osuší. Podobných drobných zpříjemnění vaší koupelny může být mnohem více. Poradíme vám. Zdarma a rádi. Kontaktujte nás a budeme se vám věnovat.
PETROM Interiér