Rekonstrukce bytových jader

rekonstrukce_bytoveych_jader_cover

Co považovali normalizační plánovači během panelové výstavby za dostačující, tedy unifikované bytové jádro s umakartem místo keramických obkladů, s nevzhlednou vanou, plastovou sprchou a igelitovým závěsem, už dnes zdaleka nevyhovuje představám o důstojném a moderním bydleníRočně změníme desítky podobných bytových jader k nepoznání. Z vaší koupelny uděláme místo pro skutečný odpočinek, relaxaci a pohodu.

Proč byste si měli na rekonstrukci jádra vybrat naši firmu?

Těžko se nám samotným vyzdvihují důvody, proč byste si měli najmout právě nás. Můžete se podívat, proč si nás vybrali naši zákazníci. Podle nás je ale důležité hlavně to, že:

  • specializujeme se: nesnažíme se dělat všechno, nic z toho pořádně. Netříštíme své kapacity a schopnosti. Už v roce 1998 jsme se rozhodli, že se budeme specializovat na opravy interiéru bytů, zejména koupelny, jejich opravy a rekonstrukce bytových jader.
  • poskytujeme záruku: na trhu jsme dlouho a nemůžeme si dovolit, aby s námi byli zákazníci nespokojení, své dobré pověsti si ceníme nade vše. Proto pracujeme tak, ať si ji nezkazíme.
  • jsme rychlí a čistí: je jasné, že rekonstrukce bytového jádra je z hlediska komfortu obyvatele bytu náročná věc. Neteče voda, z bourání je prach a špína. Během práce se tyto nepříjemné aspekty snažíme eliminovat na co nejkratší nutnou dobu.

Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra?

První den začínáme vybouráním stávajícího bytového jádra. Zlikvidujeme starou elektroinstalaci a rozvody vody. Stavební odpad ihned odvážíme z bytu a postaráme se o jehoekologickou likvidaci. Po vybourání starého bytového jádra nahrazujeme bývalé umakartové příčky novou pevnou zdí, obvykle z pórobetonových tvárnic. Práce je tak velmi rychlá a sami uvidíte, jak vše roste pod rukama.

Jakmile osadíme zárubně na nové dveře (můžete také zvážit pouzdro na posuvné dveře, které zaberou minimum místa) a vše zaschne, na místo nastoupí elektrikáři, instalatéři, plynaři a topenáři, zkrátka profesionálové podle aktuální situace a potřeby. Často například v rámci rekonstrukce bytového jádra připravujeme rozvody i pro budoucí novou kuchyňskou linku ve vedlejší místnosti. Plánujete-li tedy v dohledné době i rekonstrukci kuchyně, je dobré na to pamatovat při jednom. Jak jsou hotové rozvody, začínáme s podhledy a případnými sádrokartonářskými pracemi. Počítá se i s otvory pro elektrospotřebiče (zásuvky, světla a bodovky, reproduktory, výhřevné panely atd.).

Následuje povrchová úprava, speciální omítky, stěrky nebo obklady a dlažba, a samozřejmě zrcadlo, pokud je součástí obkladu. Právě povrchová úprava ovlivní nejvíce vzhled vaší nové koupelny. Po zaschnutí osazujeme vanu, sprchový kout, toaletu, umyvadlo, zkrátka sanitární technikuDoladíme detaily jako spárování, instalace vodovodních baterií, usazení pračky atd.

Pokud se nebude měnit půdorys koupelny, např. zvětšovat na úkor chodby či okolních prostorů, není třeba stavební povolení. Pouze je dobré se dohodnout se sousedy, že nakrátko (obvykle maximálně 20 minut) vypneme vodu ve stupačkách. Celá přestavba bytového jádra trvá od jednoho do dvou týdnů, podle zvolených materiálů a složitosti projektu.

PETROM Interiér